ZIMNÉ TVORENIE

Hlavný cieľ:

Rozvíjať elementárne základy výtvarných schopností a prebúdzať trvalý pozitívny vzťah k výtvarnému umeniu, ako aj hodnotiaceho vzťahu k životnému prostrediu. Vnímať prírodu ako zdroj umenia a pomenovať svoj výtvor, prírodný materiál a farby.

Čiastkové ciele:

• Využívať rôzne výtvarné techniky a materiály v rôznych polohách pri výtvarnom vyjadrovaní.
  • Experimentovať s vlastnosťami farieb pri výtvarnom vyjadrovaní vlastných názorov a pocitov.
  • Zachovať v pracovných činnostiach návyky poriadku a čistoty.
  • Využívať koordináciu zraku a ruky.
  • Uplatňovať individuálne farebné videnie.
  • Uplatňovať na základe vlastného pozorovania farebnú rozmanitosť vo výtvarných produktoch.
  • Hodnotiť svoje vlastné schopnosti v rôznych činnostiach nadviazať verbálny kontakt s inými deťmi a dospelými uplatniť aktívnu slovnú zásobu.
  • Hodnotiť svoje vlastné schopnosti v rôznych činnostiach.
  • Nadviazať verbálny kontakt s inými deťmi a dospelými uplatniť aktívnu slovnú zásobu.
  • Experimentovať s vlastnosťami farieb a uplatňovať ich tvorivé variácie.
  • Kresliť a maľovať podľa vlastnej fantázie, predstáv i na tému, rôznymi technikami a s použitím rôzneho materiálu.
  • Podnecovanie osobnostných kompetencií pri aktívnom sebavyjadrovaní sa detí prostredníctvom výtvarného umenia.
  • Rozvíjanie osobnostných kompetencií pri hrovom experimentovaní s výtvarným materiálom a skúmaní jeho vlastností a možností.
  • Aktivizovanie tvorivého myslenia pri výtvarnom zobrazovaní na základné základé predstavy obsahovo a výtvarne bohato rozvinutého námetu, ako ajodvážnejšieho, čitateľnejšieho a technicky dokonalejšieho výtvarného prejavu.

Realizácia: v mesiaci január, počas témy „V krajine snehu a ľadu“

Zodpovedná učiteľka: Júlia Šmajdová

REALIZÁCIA AKTIVITY

Keď napadne sneh, deti spontánne skúšajú, čo sa dá vytvoriť. Výtvarné umenie nemusí prebiehať len v interiéri školy. Deti výtvarne tvoria rôzne stopy, obrazce a 3D objekty. Land - art je v spojení s environmentálnou výchovou. Aj pani učiteľky s deťmi pracovali s prírodným materiálom v rôznych aktivitách a využili prírodný priestor.