LESNÁ ZVER OČAMI DETÍ

Predškoláci  Matej Faron  a Tamia Šviderská z triedy Včielka sa zúčastnili súťaže zameranej na zobrazenie lesa a jeho miesta v živote človeka z pohľadu dieťaťa. Odborná poľovnícka komora vo Vranove nad Topľou vyhodnotila 11. ročník výtvarnej súťaže Lesná zver očami detí zúčastnených MŠ celého okresu.

1. miesto: Matej Faron - BLAHOŽELÁME!

DEŇ EURÓPSKYCH AUTOROV

V jedno marcové dopoludnie nás pri príležitosti Dňa európskych autorov navštívili členovia umeleckého spolku Gymnázia Cyrila Daxnera, aby nám čítali z rozprávkových kníh a následne s deťmi pracovali s umeleckým textom. Ďakujeme za návštevu, bolo to zaujímavé i poučné.

NÁVŠTEVA ZŠ JUH

Dňa 12.03.2024 naši predškoláci navštívili základnú školu Juh, kde si pre nich učitelia pripravili zaujímavú športovú hodinu. Vyskúšali si preťahovanie lanom, zábavné pohybové hry, hry s farebným padákom a opičiu dráhu na ktorej sa deti poriadne vyšantili. Deťom sa táto návšteva veľmi páčila. A neodišli s prázdnymi rukami. Za ich  výborné športové výkony si odniesli  zlaté medialy a sladkú odmenu.

NÁVŠTEVA ČERVENÝ KRÍŽ- ČO JE PROSPEŠNÉ PRE ZDRAVIE

Dňa 7.3. 2024 navštívili triedu Včielka predstavitelia Mládeže Slovenského Červeného kríža. Oboznámili deti so zdravotným životným štýlom a vplyvmi zanedbania na organizmus. Zahrali sa s deťmi hry zamerané na pohybovú sústavu.

USMIEVANKA

Dňa 6.3. 2024 navštívila našu materskú školu Usmievanka. Okrem iných rozprávok sme sa zahrali aj na Snehulienku a sedem trpaslíkov. Hádajte, koľko detí sa jej zmestilo pod sukňu?