DEŇ MATERSKÝCH ŠKÔL

VRANOVSKÉ  DNI   MEDU

V rámci Vranovských dni medu bola vyhodnotená výtvarná súťaž „Včela v živote človeka“. Spolu bolo do súťaže zapojených 164 výtvarných prác, spomedzi ktorých sa ušla cena aj našej materskej škole. Cenu primátora za materské školy získal predškolák Adam Vall z triedy Slniečko. Svoju prácu pomenoval názvom „Aká milá včela“. Touto cestou mu srdečne blahoželáme.

V ZDRAVOM TELE ZDRAVÝ DUCH

Poznávať svoje telo, dbať o jeho potreby, oboznámiť sa s prevenciou ochrany zdravia si mladšie deti osvojili, staršie upevnili v hrových aktivitách počas týždňa od 24.10. do 27.10.2022.

POPLETENÉ ĽUDSKÉ TELO

Deti skladali rozstrihané a pomiešané časti ľudského tela do správneho celku. Pri skladaní pomenúvali jednotlivé časti tela, a určovali ich funkciu.

KDE SA SKRÝVAJÚ NAŠE ZMYSLY

Človek ten má zmyslov päť,
viem ich všetky naspamäť.
Kde sú očká, tam je ZRAK,
po prštekoch skáče HMAT.
Do uška si sadol SLUCH,
do nošteka vošiel ČUCH.
A v ústočkách na jazýčku,
CHUŤ si skáče po krajíčku.

AKO SA CÍTI MOJE BRUŠKO

Deti diskutovali o zdravom i nezdravom stravovaní a jeho vplyve na zdravie človeka. Zdôvodňovali, čo zdraviu prospieva a čo menej.

POZOR SI DAJ!

Deti opisovali situácie ohrozujúce zdravie človeka na obrázku, predvádzali spôsob poskytnutia prvej pomoci, v prípade potreby reagovali privolaním prvej pomoci, opisovali prevenciu.

JESENNÉ VARIÁCIE

Jeseň so sebou prináša mnoho farieb a zážitkov, ktoré si užili aj naše deti pri zbere jesenných plodov a tvorení z nich. Či sa im to podarilo, posúďte sami na výstavke „Jesenné variácie“.

VRANOVSKÝ MLÁDEŽNÍCKY MARATÓNIK

Výsledky 19. ročníka Vranovského mládežníckeho maratónika, ktorý sa konal 16. októbra potešili aj nás. V kategórii trojročných dievčat sa spomedzi ôsmych zúčastnených umiestnila na prvom mieste Eliška Sestrienková z triedy Vláčik. Tretie miesto získal Alex Panák z triedy Včielka, a to v kategórii štvor až päťročných chlapcov za účasti dvadsiatich troch bežcov. Víťazom srdečne blahoželáme!

UJO ĽUBO

O NEPOSLUŠNÝCH BACILOCH