OLYMPIÁDA V ZŠ JUH

27. októbra sme sa zúčastnili celoškolskej olympiády v ZŠ Juh. Pokúsili sme sa o zdolanie niekoľkých olympijských disciplín: prekážkový beh, trojskok do diaľky, hod loptou, sed-ľah. Že nie je ľahké byť paralympionikom sme si vyskúšali tiež pri jednej zo športových disciplín. Každé športové podujatie má svojich víťazov. My všetci sme boli ocenení medailou a odmenení sladkým občerstvením.

PESNIČKÁL

Divadlo Theátrum nám predstavilo zábavnú hru Pesničkál. Deti v nej spoločne so strašiakom Rudolfom a vílou Izabelou objavovali nielen tradičnú ľudovú pieseň, ale aj rozprávku, v ktorej každé slovo bolo rytmom, pohybom, tancom, zábavou, interakciou a poznávaním.

TURISTICKÁ VYCHÁDZKA

Počas jesennej turistickej vychádzky lesným náučným chodníkom Bila Hura plnili predškoláci z tried Rybka a Vláčik niekoľko úloh. Pozorovali pestrofarebnosť jesenných stromov, kríkov, všímali si rozdiely medzi listnatými a ihličnatými stromami. Zbierali listy, plody, prírodniny. Cestou bezpečne zdolávali prírodné prekážky a nezabúdali pri tom, ako sa majú pri návšteve lesa správať.

BEZPEČNÁ ŠKÔLKA

Za účasti pozvaných mestských policajtov si na školskom dvore deti hravou formou osvojovali základy dopravnej výchovy. Aktívne sa zapájali do modelových situácií, v rozhovore s policajtmi správne odpovedali na otázky. Oboznámili sa s ich pracovnou náplňou. Najväčší úspech však malo policajné auto so zvukovými a svetelnými signálmi, ktoré si deti mohli priamo vyskúšať. Nezabudnuteľným zážitkom a najmä prekvapením bola praktická ukážka práce psovoda a jeho verného pomocníka - policajného psa.

ŠPORT PRE MATERSKÉ ŠKOLY

Aj v tomto školskom roku pokračujeme v realizácii projektu „Šport pre materské školy“. Pravidelnými pohybovými aktivitami a pozitívnymi príkladmi, vzormi z okruhu profesionálnych športovcov chceme, aby si deti obľúbili šport a pohyb, ktoré sú prospešné pre udržanie zdravia.

ŠARKANIÁDA

Pozrite sa, milé deti, čo to tam vo výške letí.

Hlavu dvíha dohora, okom škúli do dvora.

Chvost má dlhý, vlasy žiadne, uši také neporiadne.

Je to šarkan z papiera a nie žiadna príšera.

Sme radi, že sa nám šarkaniáda v ZŠ Juh vydarila a veríme, že sa na nej aj budúci rok stretneme. Ďakujeme p. učiteľkám a žiakom 4. ročníka, ktorí nám pomohli vyrobiť takýchto krásnych šarkanov. Neskôr sme na školskom dvore zdolali niekoľko športových aktivít a dostali zaslúženú sladkú odmenu.

HRAVO a ZDRAVO

Príprava na Deň materských škôl bola veľká, a to tak zo strany detí, ako aj rodičov a zamestnancov materskej školy.  Kým rodičia doma chystali zdravé dobroty a tety kuchárky pripravovali chutné nátierky, deti sa čo to naučili o zdravej výžive a jesenných plodoch. Napokon sa oslava mohla začať . Tešili sme sa nielen peknému počasiu, ale aj hojnej účasti hostí.