ZIMNÉ TVORENIE – LAND ART

Podstatou výtvarných projektov zameraných na sprostredkovanie výtvarného umenia v materskej škole je vytvárať pozitívnu klímu potrebnú na proces poznávania a vnímania výtvarného umenia.

Deti rozvíjali elementárne základy výtvarných schopností a prebúdzať trvalý pozitívny vzťah k výtvarnému umeniu, ako aj hodnotiaceho vzťahu k životnému prostrediu. Vnímali prírodu ako zdroj umenia a pomenovali svoj výtvor, prírodný materiál a farby. Využívali rôzne výtvarné techniky a materiály v rôznych polohách pri výtvarnom vyjadrovaní.

FAŠIANG NĽADE

V rámci spolupráce so ZŠ – Juh, uskutočnili predškoláci „Fašiangy na ľade“. Privítal ich tam karnevalový šašo so svojimi kamarátmi a s vedením školy. Pripravil si pre ne zábavné hry s hokejkou, tučniakom, či pandou. Nezabudol ani na pešiakov. Po náročnom športovaní a dažďovej búrke zachutil výborný horúci nápoj.