UEFA DISNEY PLAYMAKERS

O projekte:

UEFA Disney Playmakers je európsky projekt, ktorý vznikol v roku 2020 v spolupráci európskej futbalovej únie UEFA, Anglickej futbalovej asociácie a svetovej značky Disney. Účastníčkam prináša neobyčajný pohľad do sveta futbalu pomocou kúzla Disney rozprávok. Slovenský futbalový zväz sa do projektu zapojil premiérovo v roku 2021MŠ Juh                                                      v školskom roku 2021/2022

Cieľová skupina:

Projekt je určený pre dievčatá vo veku 5 - 8 rokov.

Cieľ projektu:

• Navýšiť členskú základňu v dievčanskom futbale na Slovensku.
  • Rozvíjať pohybové schopností a zručností dievčat, so zameraním na futbalové aktivity prostredníctvom rozprávok a rozprávkových postáv, do ktorých sa spolu s trénermi vžijú.
  • Motivovať dievčatá k novým zručnostiam, podobne ako v rozprávkovom príbehu pripravovať pohybovými aktivitami jednotlivé scény z filmov pre danú tréningovú aktivitu a dosiahnuť stanovené méty a ciele.
  • Klásť dôraz nie len na pohybovú stránku jedinca, ale aj na rozvoji osobnostných vlastností: odvahu, sebavedomie, tímového ducha, fantáziu a nadväzovanie priateľstiev.

Realizácia:

Projekt prebieha formou aktivít, na týždennej báze, v trvaní 60 min, v dvoch blokoch jeseň - jar. Športové aktivity sú vedené kvalifikovanými trénermi špeciálne zaškolenými metodikou UEFA podľa špeciálnych rozprávkových brožúr - príbehov, do ktorých sa dievčatá spolu s trénermi počas aktivity vžívajú a zdolávajú rôzne prekážky a méty ktoré na nich v príbehu čakajú.

Viac o projekte: https://playmakers.sk/