LAND ART – ZIMNÉ TVORENIE

Keď napadne sneh, deti spontánne skúšajú, čo sa dá vytvoriť. Výtvarné umenie nemusí prebiehať len v interiéri školy. Deti výtvarne tvoria rôzne stopy, obrazce a 3D objekty. Land - art je v spojení s environmentálnou výchovou. Aj pani učiteľky s deťmi pracovali s prírodným materiálom v rôznych aktivitách a využili prírodný priestor.

HÓKUS-PÓKUS

Veda je jedna z foriem spoznávania sveta človekom. Vychádza z pozorovania alebo experimentu. Deti veda fascinuje. Je to pre ne niečo nové, niečo čo im možno vždy nedáva na prvý pohľad zmysel, a preto ich to povzbudzuje k mysleniu a bádaniu.

S deťmi sme vyskúšali jednoduché experimenty, pomocou ktorých sme ich vtiahli do tajuplného sveta vedy a pomocou ktorých sa deti zaujímavým spôsobom niečo nové naučili. Pri  experimentoch sme s deťmi veľa komunikovali a nabádali ich logickému uvažovaniu.