ROZPRÁVKA O VIANOČNEJ RUŽI

Kultúrny program s týmto názvom mohli predškoláci z našej MŠ vidieť v ZŠ na Bernolákovej ulici 15. decembra. Žiaci prvého stupňa predviedli krásne vystúpenie plné spevu, vinšov a tancov. Aj tu sme tlieskali našim nedávnym absolventom.

KOLEDNÍCI

Pred Vianocami nás navštívili koledníci zo ZŠ Lúčna. Členovia folklórneho súboru Ďatelinka priniesli do našej MŠ vianočné posolstvo, priblížili nám zvyky a tradície. Potešilo nás, že medzi koledníkmi boli aj žiaci, ktorí navštevovali našu MŠ.

VIANOČNÉ STRETNUIE SO ŽIAKMI

ZO ZŠ LÚČNA

Dňa 10.12.2015 pripravila ZŠ Lúčna vianočné stretnutie s deťmi z vranovských materských škôl. Sprevádzali ich Máša s Medveďom a čakalo ich množstvo prekvapení.

PEČENIE MEDOVNÍKOV

Keďže sa blížia Vianoce, pustili sme sa do pečenia medovníkov. Každý rok sa na túto činnosť deti veľmi tešia. Mamky prichystajú cestá a deti s radosťou tvarujúmedovníky. Tety kuchárky nám ich do zlata upečú.

Tento rok sme neochutnávali len medovníčky, ale aj vianočné oplátky. Za to, že sme ich mohli ochutnať, ďakujeme!

v triede Slniečko

a v triede Motýlik

OCHRANÁRIK OČAMI DETÍ

V ZŠ na Bernolákovej ulici bolo 10.12.2015 celoslovenské vyhodnotenie výtvarnej súťaže „Ochranárik očami detí“. Cieľom tejto súťaže je  upovedomiť deti o čísle tiesňového volania 112.

Naša MŠ sa môže pochváliť 3. miestom v okresnom kole (v kategórii materských škôl) prácou Laury Sajkovej pod vedením p.učiteľky Kristíny Mitaľovej.

VITAJ MILÝ MIKULÁŠ...

... vyzerali sme ťa z okna toľko ráz. A veru nezabudol na nás ani tento rok.
Za pekné pesničky či básne, nám priniesol sladké dary. Ďakujeme veľmi pekne!

PESNIČKOVÝ MIKULÁŠ

Každoročne v decembri očakávajú všetky deti sviatok sv. Mikuláša. Predškoláci z našej MŠ sa už tradične zúčastnili hudobno-zábavného programu s názvom Pesničkový Mikuláš. Prostredníctvom rozprávkového príbehu s pesničkami a humornými scénkami sa deti okrem iného dozvedeli, prečo sa oplatí byť dobrým človekom a konať dobré skutky.