PRÁVA DIEŤAŤA

V rámci celoškolského projektu sme zrealizovali aktivitu „Podaj mi rúčku – Cesta do neznáma“, v ktorej boli deti odkázané na pomoc druhého. Komunikovali o svojich pocitoch, myšlienkách a predstavách, keď sa ocitli v nezvyčajnej situácií a potrebovali pomoc a dôverovať iným.

IICSA���II

MALÝ DOPRAVÁČIK "SEMAFORKO"

V rámci školského projektu Malý dopraváčik Semaforko deti praktickou a zábavnou formou poznávali a dodržiavali základné pravidlá správania účastníkov cestnej premávky ako aj nebezpečenstvá súvisiace s cestnou premávkou. Oboznamovali sa so základnými dopravnými značkami, riadili sa podľa nich. Správne reagovali na červený a zelený signál. Rozvíjali obratnosť, rýchlosť, koordináciu a odvahu pri prekonávaní prekážok. Učili sa dodržiavať zvolené pravidlá, spolupracovať a rešpektovať ostatných.

DEŇ MATERSKÝCH ŠKÔL