DAJME SPOLU GÓL

O projekte:

MŠ Juh bola do projektu Slovenského futbalového zväzu s názvom DAJME SPOLU GÓL - pravidelné pohybovo-športové aktivity so zameraním na futbal zapojená v školskom roku 2018/2019.

Cieľová skupina:

Deti vo veku 5 - 6 rokov, s primárnym zameraním na deti navštevujúce predškolské triedy v materskej škole.

Cieľ projektu:

• Ponúknuť všetkým deťom bez rozdielu sociálneho a zdravotného statusu možnosť pravidelnej pohybovej aktivity.
  • Motivovať deti k športovej aktivitea vytvárať v nich trvalý vzťah k športu celkovo.
  • Podpora zdravého životného štýlu.
  • Osvojiťsi základných pohybových návyky.
  • Rozvoj pohybových schopností detí primerane k ich veku.
  • Rozvoj kognitívnych funkcií detí.
  • Hravými prostriedkami ukázať pozitíva pohybu a samotnej hry – futbalu.
  • Získať čo najviac detí z materských škôl pre futbalové kluby v meste.

Základné piliere projektu:

• HRA (hravými prostriedkami rozvinúť potenciál u detí),
  • ZDRAVIE (šport ako najlepšia prevencia pred chorobami (imunitný systém) a podpora zdravého životný štýlu (obezita),
  • EMÓCIA (uspokojenie emocionálnych potrieb detí - zábava a radosť z aktivity, z hry),
  • UČENIE (prostredníctvom hry, schopnosť koncentrácie u detí, seba disciplína, lepšie študijné výsledky),
  • SOCIALIZÁCIA (hra ako prostriedok byť súčasťou sociálnej skupiny).

Realizácia:

Počas celého školského roka zabezpečujú aktivity dvaja kvalifikovaní tréneri s platnou futbalovou licenciou, ktorí zodpovedajú za celkovú prípravu, ogranizáciu, vedenie, vyhodnotenie pohybovo-športovej aktivity so zameranímna futbal. Zároveň zodpovedajú za bezpečnosť detí počas činnosti v priestoroch realizácie aktivity.

Viac o projekte: https://www.dajmespolugol.sk/skoly

PREZENTÁCIA PROJEKTU