DEŇ JABĹČKA

25. október bol v našej MŠ venovaný JABLKU. Deti sa už od rána vo svojich triedach venovali pracovným, umeleckým, ale aj poznávacím aktivitám - kreslili, lepili, modelovali. Okrem toho spracovávali  jablká podľa rôznych receptov, s použitím rôznych technických postupov. Jablkové špeciality pripravené v jednotlivých triedach neskôr prezentovali  v spoločných priestoroch MŠ. V závere si všetci spoločne  pochutnali na jablkových dobrotách.

EUROROZPRÁVKY

V minulom školskom roku sme dostali šancu reprezentovať našu MŠ vo významnom výtvarnom projekte detí predškolského veku- Eurorozprávky.  Bol pripravený pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade EÚ 2016. Realizoval sa v 28 materských školách vo  vybraných miestach Slovenska. Naša MŠ si vylosovala české Rozprávky o víle Amálke, autorom ktorých je  Václav Čtvrtek. Dňa 21. októbra prezentovali náš projekt p.riaditeľka- Mgr. D. Hrubyová a p.uč.E. Gajdošová na konferencii v Bratislave.Teraz smeruje projekt Eurorozprávky do Bruselu!

viac informácií

MARTINKO KLINGÁČ

Herci prešovského profesionálneho neštátneho divadla Portál vytvorili skvelú atmosféru a postarali sa o dobrú náladu všetkých našich detí.

Ak uhádneš moje meno, nechcem ťa!
Ale ak ho neuhádneš, vezmem ťa!
Moje meno je Martinko Klingáč!"