ROZLÚČKA S PREDŠKOLÁKMI

Tento rok sme sa lúčili s predškolákmi z tried: Motýlik, Púpava, Slniečko a Včielka. Budúci školáci sa naposledy predviedli rozlúčkovými piesňami a básňami. Pozdravili nimi mladších kamarátov, všetky pani učiteľky, tety kuchárky a tety upratovačky. Okrem Osvedčení o ukončení predprimárneho vzdelávania si z materskej školy odnesú spomienky na časť svojho detstva.

MAĽOVANIE NA CHODNÍK

Plánované maľovanie na chodník nám nepokazil ani vytrvalý ranný dážď. Naopak, chuť do kreslenia rástla s vychádzajúcim slniečkom. Deti dokázali, že priestor, ktorý ich neobmedzuje dáva možnosť vytvoriť oveľa zaujímavejšie kompozície, ako na papieri. Vytvorili pred materskou školou veselý chodník ozdobený detskými kresbami.

ZÁZRAČNÉ KAPSY

"Kapsa, potras sa!" Tento príkaz z rozprávky P. Dobšinského pozná skoro každé dieťa. Ako však čarovné kapsy fungujú naozaj? V podaní hercov divadla Cililing sme sa o tom mali možnosť presvedčiť na vlastné oči- nakŕmia rodinu chudobného sedliaka a vybijú chamtivú krčmárku, ktorá ho chcela okradnúť. Pri hľadaní spravodlivosti pomôže sedliakovi múdra cigánočka, priateľské semienko, ale aj vetrík, ktorý mu kapsy vydá. Tak pomôže potrestať zlo chamtivej krčmárky v závere príbehu.

ŠKOLA V PRÍRODE

Naši predškoláci zvládli odlúčenie od svojich rodičov, rýchlo sa adaptovali v novom prostredí v Škole v prírode na Juskovej Voli a prežili tam krásny týždeň plný pohybu, hier, športu a zábavy. V prekrásnom prírodnom prostredí statočne plnili environmentálne úlohy „ malého prírodovedca“.

ANTIŽIHADIELKO

Do projektu na výstavbu detského ihriska v centre mesta sa zapojili aj materské školy. Výtvarne vyjadrili svoje predstavy o tom, ako by malo ihrisko vyzerať. Dnes nás navštívili zástupcovia projektu, aby spolu s nami vyžrebovali troch zástupcov z detí, ktorých výtvarné práce reprezentovali našu MŠ. Deti sa za účasti rodičov zúčastnia slávnostného otvorenia detského ihriska dňa 10.06.2016.

DEŇ DETÍ

1. jún - MDD je sviatok, na ktorý sa tešia všetky deti a patrí všetkým bez rozdielu. Aj pre deti v našej materskej škole bol krásny, plný prekvapenia, radosti, smiechu, súťaženia, nadšenia a dobrej nálady.

Na deti čakalo v spoločnej miestnosti veľké prekvapenie. Aby získali kľúče ku svojim pokladom, museli splniť osem úloh ukrytých v obálkach s pokynmi.

PSÍČKOVO

Činoherné rozprávkové predstavenie Psíčkovo s prvkami detského muzikálu v podaní profesionálnych hercov Divadla J. Záborského z Prešova vystúpilo v našej škole 2. júna.

PES JE NAJLEPŠÍ  PRIATEĽ ČLOVEKA. AJ MY  JEHO?

V príbehu sme mohli vidieť, že aj psíci sú len „ľudia“. Že ten ich „psí život“ sa veľmi často podobá nášmu. Sú v ňom radosti, starosti aj nespravodlivosti. Deti zistili, ako majú radi zvieratká ľudí a ako sa k nim ľudia v každom veku často nepekne správajú.