POZVANIE NA ŠARKANIÁDU

Dnes, 15. októbra nás žiačky ZŠ Juh so svojou pani učiteľkou boli pozvať na Šarkaniádu, ktorú každoročne organizuje ich škola. Strávili sme spolu príjemné chvíle, ktoré sme využili na zoznámenie sa, zábavu i poučenie. Ďakujeme za pozvanie a ovocné občerstvenie, ktoré nám pripravili a doniesli do našej MŠ.

POKLADY ZO ZÁHRADY

Poklady zo záhrady je nielen jednou z októbrových podtém vo výchovno-vzdelávacom procese našej materskej školy, ale aj sprievodnou aktivitou, ktorú sme v spolupráci s rodičmi zorganizovali pri príležitosti Dňa materských škôl na Slovensku. Okrem zábavy mali deti možnosť vidieť, spoznávať, manipulovať, ochutnávať a tak si cez zmyslové vnemy vytvárať skutočný obraz a získať nové poznatky o ovocí a zelenine.

Ďakujeme všetkým, ktorí svojou pomocou a obetavosťou prispeli k príprave tohto dňa – rodičom, starým rodičom, žiačkam zo ZŠ Barnolákova pod vedením p. učiteľky Mgr. Š. Chanáthovej.

OLYMPIONIK MŠ  ´24

9. októbra sme prijali pozvanie ZŠ Bernolákova na športovú súťaž „Olympionik MŠ“, aby sme zažili všetko to, čo ozajstní olympionici – otvárací ceremoniál so zapálením olympijského ohňa, vztyčovaním olympijskej vlajky a zdolávaním olympijských disciplín. Ďakujeme, že sme sa mohli zúčastniť zaujímavého dopoludnia, na konci ktorého bol každý súťažiaci odmenený.

fotoalbum ZŠ Bernolákova

ZEMPLÍNSKE REMESO MÁ ZLATÉ DNO

8. októbra sme sa v dopoludňajších hodinách zúčastnili podujatia s názvom „Zemplínske remeslo má zlaté dno“. Videli sme výrobky pochádzajúce z rúk šikovných remeselníkov a zároveň obdivovali remeslo, ktorému  sa venujú - keramikárstvo, rezbárstvo, remenárstvo, košikárstvo, šperkárstvo, včelárstvo háčkovanie, mydlové dekorácie.

POVIEM TI BÁSNIČKU PRE DEDUŠKA A BABIČKU

3. októbra sa predškoláci z našej MŠ zúčastnili recitačnej súťaže Poviem ti básničku pre deduška a babičku, ktorá sa  každoročne koná v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou. Tentokrát nás reprezentovali deti z tried:

Rybka – Viktória Kindžerská
Vláčik – Alžbeta Bartošová a Matúš Dančo

Umiestnili sa v brondzovom pásme. Blahoželáme!

fotoalbum Hornozemplínskej knižnice