OCHRAN A PRED  POŽIAROM

Dňa 28. mája sme s deťmi realizovali námety z každoročnej aktivity školy „Ochrana pred požiarom“. Deti sa na školskom dvore zábavnou formou zoznámili so živlom oheň, vyskúšali si ochranný hasičský odev, simulovali správne zakladanie ohňa v prírode a hasenie požiaru prenosným hasičským hydrantom, čím získali predstavu o fyzickej náročnosti povolania hasič. Všetky tieto „hasičské“ činnosti sú u deti mimoriadne obľúbené.

HUDOBNÝ FOKLÓR – VÝCHOVNÝ KONCERT

Dnes, 16. mája,  sme absolvovali výchovný koncert plný hudby, spevu, smiechu, tanca a dobrej nálady. Pripravil ho pre nás folklorista, pán Stanislav Gaľa, člen folklórneho súboru ŠarišanPredviedol nám netradičné hudobné nástroje – gajdy, fujaru, ďrumbľu, pastiersky roh, okarínu, ústnu harmoniku, gajdicu a rôzne druhy píšťaliek.

ČERVENÝ KRÍŽ

Dňa 14. 05. 2024 nás navštívili študentky a viedli informatívnu diskusiu s deťmi na tému popáleniny. V prednáške o popáleninách sa naučili rozlišovať určité situácie a vznik popálenín. Taktiež prvú pomoc a ošetrovanie v takomto prípade. Preventívne boli oboznámené o popáleninách zo slnka a ako tomu predísť. Na záver sa zahrali hru "Eletrika" a obdarované boli maľovankou na danú tému.